A FAB közleményében kiemeli, hogy idén tavasszal a 2. Halász Ferenc Országjáró Tehetségkutató versenyre hatéves kortól 16 éves korig két korcsoportban (6-11 évesek és 12-16 évesek) lehet jelentkezni. Szegeden, Kaposváron, Győrben, Budapesten, Miskolcon és Kolozsváron az egész országból és határon túlról is várják a hegedűs és csellista gyerekek, fiatalok jelentkezését, értékes díjakkal és kiemelt eseményekkel.
A verseny ideje alatt kerekasztal-beszélgetések, mesterkurzusok és koncertek is lesznek. A tehetségkutató minden eseménye díjtalanul látogatható.
Mint írták, a FAB célja inspirálni, segíteni a gyerekeket tanáraikkal együtt, kiemelni a tehetségeket, figyelemmel kísérni fejlődésüket a további versenyeken, mesterkurzusokon, amelyek versenyanyaga egymásra épül.
A FAB "továbbjutás/mesterkurzus" díjakat, aranyokleveleket és további tanári különdíjakat ad. Minden FAB verseny mesterkurzus és pedagógus-továbbképzés is - áll a közleményben.
Mint felidézik, a rendezvény művészeti vezetői, a Fesztivál Akadémia Budapest alapítói, Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár kilenc évvel ezelőtt hívták életre a nemzetközi eseménysorozatot, a fesztivált és mesterkurzusokat.
Az elmúlt években a Fesztivál Akadémia Budapest országjáró mesterkurzusa szervezésében a FAB művészei több mint 1100 gyermeknek adtak egyéni mesterkurzust a Kárpát-medencében és csaknem 400 tanárral állnak kapcsolatban - emlékeztetnek a közleményben.
A képzésekhez kapcsolódik a FAB versenyrendszere, amelyben három verseny szervesen épül egymásra: a Halász Ferenc Országjáró Tehetségkutató a legkisebbeknek szól (6 éves kortól), ezt követi a Hubay Jenő Nemzetközi Hegedűverseny, amely kilenc közép-kelet-európai ország versenye 9 éves kortól 22 éves korig, döntősei pedig automatikusan meghívást kapnak a Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűversenyre, amely az egész világra kiterjedő, magas összdíjazással járó verseny, háromfordulós nagy versenyanyaggal - összegeznek a közleményben.
forrás: MTI